Hogwarts Today & Tomorrow

KazaloCalendarPomoč pogostih vprašanjIščiSeznam članovSkupine uporabnikovRegistriraj sePrijava

Dobrodošli
Prišel je čas, da se okličete za odrasle čarovnike, v kolikor ste ali niste opravili vseh šolskih izpitov. Pridružite se nam v čarovniškem svetu polnem dogodivščin, kjer vsak posameznik tvori del zgodbe foruma Hogwarts Today & Tomorrow. Poiščite nas tudi na: Facebooku in Tumblrju.
Zadnji prispevki
» Popis aktivnosti
Today at 7:41 pm by Jeannie Becotte

» Obvestila
Today at 6:39 pm by Michelle

» Bivalni prostori
Tor Nov 29, 2016 10:55 pm by Elizabeth Deravenel

» Dvorec z okolico
Ned Nov 27, 2016 12:45 am by Elizabeth Deravenel

» NAJ Osebe
Pet Nov 25, 2016 9:53 pm by Elizabeth Deravenel

» Preroške novice
Čet Nov 24, 2016 6:35 pm by NPC

» Čarovničin tednik
Ned Nov 20, 2016 3:09 pm by NPC

» Spalnica
Ned Nov 06, 2016 11:46 pm by Yū Tooru

» Chat
Sob Nov 05, 2016 9:41 am by Timothy Ackles

» Odsotnosti
Pet Nov 04, 2016 8:35 pm by James Turner

» Lov na buče
Pon Okt 31, 2016 10:45 am by Michelle

» Bivalni prostori
Pon Okt 24, 2016 8:16 pm by Timothy Ackles

» Vrt in zunanjost
Tor Okt 18, 2016 11:37 pm by Ludvig Eriksson

Share | 

Prenočišče v Parizu

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2
AvtorSporočilo
Alexander Olsson
Pripravnik
Pripravnik

Bivališče : Paris, France
Število prispevkov : 9453

ObjavljaNaslov sporočila: Prenočišče v Parizu   Pon Sep 22, 2014 5:56 pm

First topic message reminder :

Prenočišče v Parizu

Po dolgem dnevu ogledov ali dolgi noči zabave odloži svojo utrujeno glavo na blazino in se naspi. Lahko si privoščiš luksuzni hotel, se pridružiš skupini drugih turistov v skupni sobi v hostlu ali pa si postaviš šotor v kampu - izbira je povsem tvoja, odvisna le od domišljije in vsebine tvoje denarnice. Ne pozabi, da rabiš bunkeljski denar!

Comment peux-tu dormir pendant que tout le monde pleure?:

Alexander Olsson, l'animagus, le Mangemort
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil

AvtorSporočilo
Eva Nikolajevič
Neaktiven član
Neaktiven član

Bivališče : Rusija
Število prispevkov : 59

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prenočišče v Parizu   Pet Jul 24, 2015 12:44 am

LIAM | Poskušal je biti le prijazen. Saj je vedela, da je bila presneta vroča čokolada napaka. Tako se mu je prav gotovo zdela le še bolj čudaška in se je bo v prihodnjem šolskem letu izogibal, kot da ne bi obstajala. Spreletel jo je srh, vendar se je poskušala zresniti in ostati mirna. Dihaj. Vdih. Izdih. Ponovi. Dihaj. Namesto da bi mu odgovorila, se je osredotočala na svoje enakomerne vdihe in izdihe, nato pa se je še bolj zmedeno zahvalila. Njegove pomoči je bila vesela. Saj bi jo z veseljem sprejela, ko pa ji je bilo dovolj že to, da je bil tam. "Prijazna? Ah, Liam, se vidi, da se še ne poznava dovolj dobro," mu je nasmejano odgovorila. Res je bilo, da je želela biti prijazna, kolikor se je pač dalo, vendar se ji je v tem trenutku šlo še najbolj za vtis. Želela je izpasti kot resna učenka, pripravljena pomagati. Se je pa šlo tudi za to, da ji je bil Liam rahlo všeč. Katero dekle ne bi želelo biti prijazno do tistega, ki ji je simpatičen? "Oh, ja, nekje v potovalni torbi..." je hitro odgovorila in se pomaknila na tla, kjer je počepnila in brskala med stvarmi. Končno je povlekla črno knjigo iz zmešnjave in mu jo nastavila na mizo. "Ena izmed prvih bunkeljskih knjig, ki jih berem. Ni tako slaba, moram reči..." Skomignila je z rameni in torbo zaprla, nato pa sedla nazaj na udoben kavč. Ko je omenil blagovno menjavo, se je le želela pogrezniti v zemljo in izginiti za vse večne čase. Še nikoli ni pokazala svojih zgodb... nikomur. Niti boljšim prijateljem ne, čeprav teh res ni bilo tako veliko. "Kaj pa vem... Nekako nisem prepričana, da so moje zgodbe zanimive. Z veseljem pa bi prebrala kakšno tvojo." Zamahnila je z roko in gledala proti kodrastemu fantu, ki menda ni bral nič posebnega. Zakaj ni hotel tega deliti z eno največjih ljubiteljic knjig? Rahlo užaljeno je pogledala in kimala. "Tudi sam bereš njihove knjige?" je hitro dodala vprašanje, da bi popravila njeno vedenje. Debelo je pogledala, ko je omenil, da želi izvedeti kaj več o njej. Ne povej od kod prihajaš! Ne povej priimka! Naj bo to skrivnost, saj ne rabi vedeti vsega! "Sem Eva, kar že veš," je začela, povsem rdeča v obraz. "Prihajam iz Rusije in sem leto mlajša od tebe." Brskala je po spominu. Si pravkar povedala, da si Rusinja? Čestitam, res! V mislih se je še nekaj časa oštevala, čeprav je poskušala izpasti, da razmišlja, kaj naj še pove. "Rada berem, pišem in rišem. Večino prostega časa preživim v udobnih naslonjačih s knjigo v roki ali pa brskam med policami v knjižnici. Rada rišem motive iz narave," je zagreto razlagala. "Igrati znam na klavir, vendar ne morem graditi na znanju, saj si ne lastim le-tega." Pogledala je naokoli, če bi slučajno našla ideje po sobi, ki konec koncev sploh ni bila njena. "Pa ti?"
Nazaj na vrh Go down
Liam O'Boyle
Čarovnik
Čarovnik

Poklic : Novinar
Bivališče : Predmestje Londona
Število prispevkov : 521

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prenočišče v Parizu   Pet Jul 24, 2015 1:47 pm

"Prijazna, prijazna," ji je pritrdil, "vsi Drznvraanci smo prijazni.". Pokazal ji je jezik v smehu, saj je vedel, da temu ni tako. Tudi sam ni bil vedno prijazen, čeprav se je trudil biti, kar se da vljuden in ljubezniv do vseh. "In verjamem, da si tudi ti prijazna. Vsaj tako izgledaš," nasmehnil se je in ji mežiknil. Potem je opazoval, kako je Eva panično brskala po potovalki. "Saj če je ne najdeš, je čisto v redu," ji je poskušal dopovedati, naj raje sede nazaj k njemu. Iz mizice je vzel knjigo, ki mu jo je tja nastavila. Zanimivo, zanimivo, si je mislil. Povej mi kaj bereš, pa ti povem kdo si, kajne?. Obračal je knjigo, prelistal, prebral besede, ki so jih običajno pisali bunkeljski pisatelji na zadnjo stran platnice. Vsebina se mu je zdela izredno dolgočasna in preveč izmišljena. "Vztrajam. Jaz tebi zgodbo, ti meni zgodbo," se je nasmehnil. Res si je želel prebrati o čem piše Eva. Če berem bunkeljske knjige? "Seveda. Skoraj samo bunkeljske knjige berem. Pomagajo mi razumeti o čem razmišljajo drugi ljudje," ji je razložil. Radovedno jo je pogledal. "Iz Rusije? Tam še nisem bil, a moja sestra je bila tam, ko mi je nazadnje pisala," ji je odvrnil. Kaj naj ji povem o sebi, če pa sem tako dolgočasna oseba? "Jaz sem Liam. Iz Irske prihajam. Dvorec O'Boylovih. In ja... knjige mi predstavljajo smisel življenja... pa tudi sam znam nekaj osnov klavirja," ji je razložil, sicer nepripravljen na besede o sebi.
Nazaj na vrh Go down
Eva Nikolajevič
Neaktiven član
Neaktiven član

Bivališče : Rusija
Število prispevkov : 59

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prenočišče v Parizu   Sob Jul 25, 2015 5:48 pm

LIAM | Da je bila Eva prijazna? Prav gotovo ne bi bila tako zelo, če se ne bi marsičesa naučila iz sirotišnice, kjer ni našla nobenega, ki bi bil prijazen - vendar je ona želela biti drugačna. "Morda kdaj naslednjič, Liam." Njene zgodbe so bile po večini o njenem življenju, rahlo preurejene. Neka, kot primer, je bila postavljena v sirotišnico, če Eva ne bi pobegnila. Prav res moram napisati neko normalno zgodbo... Takih Liamu pač ne smem pokazati. Postajala je že rahlo utrujena, vendar je zaspanost želela prikriti z nasmeškom in široko odprtimi očmi. Liam je bral bunkeljske knjige. Mu čarovniške mar niso bile všeč? Saj so bili čarovniki drugi ljudje, kot bunkeljni. Začudeno je gledala, a se vseeno še naprej kot nora smehljala. "Rusija... Ni mi všeč. Z veseljem bi se preselila kam v čaroviški svet, morda v bližino Bradavičarke. Ali pa bi tam kar ostajala," je zasanjano razlagala je se prepustila domišljiji. Lahko bi ostala kar v Parizu, konec koncev je tukaj zelo prijetno. Ostala bi kar v tem apartmaju, če bi pa ti ostal z mano, bi bilo še boljše. Nevede je zmajala z glavo in se prebudila. "Liam, Irec iz dvorca, ki rad bere in zna igrati klavir." Zasmejala se je, Liam pa ji je nenadoma postal izredno všeč. Toliko skupnega sta imela, toliko sta si imela povedati... Eva je bila res presrečna, da ga je srečala in mu ponudila prenočišče. Tudi naslednje dneve je ostal pri njej. Skupaj sta si ogledovala znamenitosti Pariza, Liam ji je sledil v trgovine, kjer si je kupila lep kup oblačil, vsekakor pa sta zavila v knjigarne. Skupaj sta se naučila nekaj francoščine, vendar Evi še vedno ni uspelo naročiti pijače v tujem jeziku.

--Fine.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Prenočišče v Parizu   Today at 9:05 pm

Nazaj na vrh Go down

Prenočišče v Parizu
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 2 od 2Pojdi na stran : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Prenočišče v Parizu